[vc_row][vc_column][vc_column_text]

حفاری چاه ارت

علت اصلی حفاری چاه ارت در انواع ساختمان ها بسته به تعداد واحدها فرق می کند.

تعریف کلی ارت: سیستم اتصال به زمین یا ارت به دو دلیل راه اندازی می گردد. 1-تا در زمان کار با لوازم برقی (الکتریکی) ایمنی افراد حفظ شود و دچار برق گرفتگی به علت نوسانات برقی به وجود آمده در دستگاه نشود. 2-الکتریسیته به وجود آمده ناشی از القایی برق را به زمین منتقل می کند.

عمق چاه ارت

عمق چاه به دو عامل بستگی دارد:

الف:بسته به حساسیت محاسبه شده مورد نظر در حفاری چاه بالای 2 اهم عمق چاه حداکثر 5 متر می باشد. و در چاه های با حساسیت زیر 2 اهم عمق چاه حدوداً بین 8 تا د12 متر می باشد. ب: عمق چاه ارت بستگی به رطوبت موجود در خاک محل احداث دارد. که بسته به میزان رطوبت خاک محل مورد نظرحفر چاه ارت متغییر می باشد. زیرا می بایست صفحه مسی ارت را در مکانی نصب کنیم که روطبت لازم را داشته باشد.

محاسبه حفاری چاه ارت بسیار حائز اهمیت می باشد و باید زیر نظر مهندسین متخصص این رشته انجام گردد تا از عواقب خطرناک بعدی که ارتباط مستقیم با جان افراد ساکن در آن ساختمان را دارد جلوگیری شود.

لوازم مورد نیاز در حفاری چاه ارت

لوازم مورد نیاز در حفاری چاه عبارتند از :

ورق مسی ،کابل مسی ، تابلو تست ،بن تونید ،زغال و خاک رس

چاه سازه نگه دار

در هنگام گودبرداری دربافت های فرسوده قبل از اجرای عملیات گودبرداری می بایست ساختمان های هم جوار را مستحکم کنیم تا از آوارشدن آن ها به هنگام گودبرداری جلوگیری کنیم. محاسبه تعداد و عمق چاه سازه نگه دار بسیار نکته مهمی می باشد و نیازمند مهندسی دقیق می باشد. زیرا در چند سال اخیر شاهد تخریب و آوار شدن ساختمان های بسیار بوده ایم که متاسفانه منجر به اتفاقات ناگواری در این نوع خاک برداری های غیر اصولی شده است. گروه ما در تامین و اجرای عملیات حفاری چاه های سازه نگه دار آماده عقد قرار داد با تمامی ارگان ها و سازمان های مشغول در حیطه ساخت و ساز می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *